Úvod Archív článků
Archív článků - Sublook.cz

Archív článků

Miloš Zeman a pohled na jeho politiku
V roce 2013 se Česká republika jako jeden z posledních států východní Evropy rozhoupala k odvážnému kroku a poprvé si vyzkoušela, jak bude na české politické poměry tak říkajíc sedět přímá volba prezidenta republiky. Postup dvou žhavých kandidátů do druhého kola prezidentské volby nebyl žádným překvapením. Velkým překvapením, alespoň pro laickou veřejnost, bylo vykročení nového prezidenta směrem, který čekal na politické scéně asi málokdo.
08.07.2015
O nebezpečí free wifi nejen v restauraci
Stále více lidí využívá k připojení na internet mimo domov především bezplatné, veřejné Wi-Fi sítě např. v obchodních centrech, na letištích, v restauracích a v hotelích.
18.08.2015
Češi z pohledu finančních společností
Žijeme v době, která je přehlcená nabídkou. Neustále nás bombardují z různých médií tím, že pokud si toto nebo tamto nekoupíme, bude se nám žít hůře než těm, kteří zázračný produkt koupí. V rámci této mediální okupace nám také různé společností říkají, že je skvělé, žít za peníze, které jsme ještě nevydělali. V médiích stále zní, žijte na dluh, je to v pořádku, každý to dělá. Proto je to velmi těžké s výběrem, pokud se rozhodneme použít některý finanční nástroj.
07.07.2015
Porod
Každá z nás se před prvním porodem bojí a ta, co tvrdí, že ne – nevěřte ji. Strach, obava, vzrušení, to vše k porodu patří. Je běžné se bát, toho, co jsme nezažily, děsí nás komplikace, které mohou nastat a je normální, že se nám honí hlavou myšlenka, zda péči o novorozence zvládneme.
07.07.2015
Jaký mají život matky samoživitelky
Každá mladá slečna v představách touží po pohádkové svatbě se svým vysněným princem a věří, že spolu budou žít jako v pohádce. Zřídka se tyto představy stanou realitou. Brzy po svatbě se leckterá mladá žena probudí ze snu a zjistí, že to není ten pravý. Bohužel už je ale pozdě. Některé ženy se pokouší ve vztahu vydržet, ať již kvůli dětem nebo jen proto, že nevědí, co by si počaly samy, v některých případech jsou na svém protějšku i finančně závislé.
08.07.2015
Loupeže afrických exponátů
Pytláctví a obchodování se zvířecími trofejemi je celosvětovým fenoménem, v Africe zvláště. V posledních letech nabývá v důsledku rostoucí poptávky velkých rozměrů a ohrožuje dokonce rovnovážné stavy některých zvířat. Loupeží a krádeží si užilo nejedno muzeum či zámek.
06.07.2015
První rok na rodičovské dovolené
Když se řekne slovo „dovolená“, představíme si odpočinek, klid a vzrušení. Můžeme si tyto 3 slova spojit se slovy mateřská dovolená?
07.07.2015
S věkem (a když máte rodinu) je přirozené tloustnout
Tento mýtus přetrvává mezi lidmi, kteří na sobě nikdy nebyli schopni pracovat a většinu života jen spoléhali na to, že vypadají víceméně normálně. Podívejme se teď na toto téma s trochou nadhledu i upřímnosti.
10.07.2015
Jaké to je pracovat v call centru
V inzerátech se dozvíte, kolik si můžete vydělat a jak skvělé to je.
10.07.2015
Hurá na seno, ale pozor na levárny
Každý student touží přivydělat si o prázdninách nebo i potom o víkendech nějakou tu korunu. Na co si ale dát pozor, abychom se místo příjemného přivýdělku, ze kterého si můžeme zaplatit tábor, nebo nějakou tu prázdninovou super akcičku, nebyly tahanice a nepříjemnosti?
12.07.2015
Následky lásky ve vztahu nadřízená podřízený
Láska je úžasný fenomén, ovlivňující myšlení a konání mužů a žen. Láska, ten radostný pocit, kdy vaši mysl zaplaví chemie a vám se dostane pocitu nekonečné radosti a štěstí. Láska, skoro až něco nadpozemsky krásného, a přitom vyvinuto jen pro náš pozemský život.
14.07.2015
Běžný den maminky na rodičovské dovolené s dvouletým dítětem
Jste-li na mateřské dovolené s dvouletým dítětem, a nemáte chůvu nebo hlídací babičku, sama nejlépe víte, že dovolená to rozhodně není.
15.07.2015
Starosti rodičů a chování dětí na výstavách a prohlídkách
Návštěva muzea, galerie či podobné kulturní instituce je pro současné děti a mládež většinou noční můrou a to i pro rodiče a jiný dětský doprovod. Bohužel poměry českých muzeí, zejména pražských, jsou takové, že prostory připomínají nezábavné místo klidu a TICHA, kde je slyšet i spadnutí špendlíku. Návštěva muzea by měla ale evokovat místo hry, zábavy, ponaučení a interaktivity. Bohužel v tomhle ohledu se zcela odlišujeme od našich zahraničních muzejních kolegů.
15.07.2015
Když se učitelka setká se spratkem
Málokterý rodič si přizná, že má doma spratka. To roztomilé dítě, které každý den vídá, je přece hotový andílek. Dobře, možná je ten andílek trochu hyperaktivní, občas zlobivý, s větší fantazií a šílenými nápady, ale že by to byl spratek? Tomu, jak se takový andílek může chovat ve škole, by rodičovskou láskou (případně nezájmem) zaslepený člověk sotva uvěřil. Zato chudák učitelka se den co den setkává s andílkem v celé jeho kráse: Už dobře ví, že pod obalem s křidélky se skrývají rohy a možná i čtyřhlavá saň.
18.08.2015
Nebezpečí při cyklistických výletech s dětmi
Velké množství lidí provozuje v současné době cyklistiku jako dynamický způsob pohybu. Češi propadli cyklistice, zájemců o tuto aktivitu stále přibývá a podle průzkumů každý třetí Čech tráví většinu svého volného času na kole. Je to vhodný a zdravý sport, který patří mezi nejoblíbenější aktivity. Po ekonomické stránce je cyklistika považována za efektivní způsob dopravy, výrazně zlepšuje tělesnou a duševní kondici, navíc údajně až o dva roky prodlužuje lidský život. Bicykl se pomalu stává běžným členem rodiny. Odhaduje se, že v českých domácnostech je zhruba na 4 miliony jízdních kol. K největším kouzlům cyklistiky však bezesporu patří možnost provozovat ji společně s přáteli, rodinou a hlavně s dětmi.
14.08.2015
Žití na dluh
Žijeme v době, která bohužel vyžaduje, aby mnoho z nás žilo na dluh. Stát nechce pomáhat matkám na rodičovské dovolené, práce moc není, a když už je tak je mizerně placená. Každý člověk má svůj sen se třeba někam podívat. Jet jednou na dovolenou. Bohužel toto se mu nemůže splnit, pokud si bude z výplaty šetřit. Průměrný plat je údajně zhruba 27000. Když si každý odečteme náklady na bydlení (ať už hypotéku nebo podnájem) tak nám zůstane asi polovina tohoto platu. Pak je potřeba také aby každý nějakým způsobem přežil. Tj. potraviny. Bohužel i ty se cenově neustále zvedají a tak mnohým lidem nakonec nezbyde nic jiného než se spokojit s tím, že si bude odkládat měsíčně pár korun a bude doufat v to, že se jednou na dovolenou dostane.
16.07.2015
Šmejdi a MLM
Chcete vědět, jak funguje MLM?
Klikněte zde a uvidíte, jak to funguje. Děkujeme. Právě jsme díky tomu, že jste kliknuli na odkaz, vydělali.
17.07.2015
Neustálá oprava silnic a dálnic
Řízení vozu může být radost i starost. Například vyrážíme na delší cestu do Německa. Zde je rozdíl opravdu markantní. Pokud nejsme suverénní řidiči a máme v celku obyčejné auto, v rychlosti 130km/h na českých dálnicích to je nepříjemné. Hluk, přechody mezi panely, občasné díry. Koleje, které občas dělají problémy i kamionům, vy je vidíte před sebou a radši zpomalujete a doufáte, že se řidič kamionu vyspal a je zkušený. Toto jsou naše české silnice. Paradoxem je, že to platíme z našich daní.
21.07.2015
Jste princezny nebo na to kašlete?
Chodím po ulicích a dívám se na vás dámy. Dívám se, jak jste krásné a ženské. Každá jste super hrdinkou svého života. Každá toužíte a snažíte se. Prožíváte vzlety a pády. Čerstvá zamilování a rozchody, zlomená srdce nebo samotu. Harmonii a rodinu.
21.07.2015
Samoživitelka se 6letým dítětem
Každá matka, která zůstane s dítětem sama, ať už od porodu potomka nebo v průběhu jeho života, to má těžké. Tyto ženy musí mít většinou vše naplánované dopředu, protože ví, že jsou na to samy a nikdo to za ně neudělá. Ať se jedná o ranní doprovod prcka do školky či školy, nákupy, vyřizování standartních záležitostí či běžné uklízení.
23.07.2015
Rodičovská dovolená: Práce pro muže nebo pro ženu?
Není snad nikdo, kdo by ve svém okolí nenašel jednu či více žen na mateřské. Jedná se o naprosto běžný společenský úkaz a naproti tomu pánů na rodičovské dovolené už tolik nepotkáváme. Ve většině tradičních párů o téhle věci ani nebývá žádná diskuse. Doma s dítětem zůstává žena.
30.07.2015
Výroba malých Jágrů a Backhamů
Půl dne jste strávili v ZOO, odpoledne nechtělo spát a teď je deset hodin večer a vám se ho pořád nepodařilo dostat do postele. Celý den se díváte, jak vaše dítě neustále pobíhá, hraje si a klade vám nekonečné množství otázek a vy jen nechápavě kroutíte hlavou. Sami už prostě padáte únavou, ale váš potomek jakoby byl bezednou studnicí energie. Svalíte se do křesla a matně vzpomínáte, jak vás kdysi rodiče napomínali, abyste se víc oblékli, najedli, a zlobili se, že pořád ještě nespíte… Jak jen to ty děti dělají? Nakonec vás napadne poslední spásná myšlenka: Není na čase, aby vaše dítě začalo aktivně sportovat a využilo všechnu tu energii trochu smysluplně? Kdy a jak brzy je ale vhodné začít?
31.7.2015
Nakupte si, ale plaťte předem
Toto a mnoho dalších vět dnes a denně čtou zákazníci ve spoustě eshopů nebo na sociálních sítích, kde si chtějí buď výhodně nakoupit, anebo jim zrovna byla nabídnuta věc, kterou už jinde neseženou.
3.8.2015
© 2015 SUBLOOK Všechna práva vyhrazena.
Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu provozovatele zakázáno.