Úvod Archív článků

Jaký mají život matky samoživitelky

08.07.2015

To, že se snažíte zabezpečit své děti někdy ale nestačí.

Každá mladá slečna v představách touží po pohádkové svatbě se svým vysněným princem a věří, že spolu budou žít jako v pohádce. Zřídka se tyto představy stanou realitou. Brzy po svatbě se leckterá mladá žena probudí ze snu a zjistí, že to není ten pravý. Bohužel už je ale pozdě. Některé ženy se pokouší ve vztahu vydržet, ať již kvůli dětem nebo jen proto, že nevědí, co by si počaly samy, v některých případech jsou na svém protějšku i finančně závislé.

Když už se ale rozhodnete, že přece jen chcete ze vztahu ven, je to opravdu příliš těžké začít znovu, chce to odvahu a spoustu trpělivosti. Ke všemu jste sama s malými dětmi. Někdy je problém i ten, že pokud jste před mateřskou dovolenou nikdy nepracovala a ihned po škole se vdala a začala pečovat o děti a manžela, tak i při dostatečném vzdělání nemůžete najít práci ve svém oboru. A tak se stane, že pracujete pouze brigádně a postupně získáváte praxi. Problém je ale v tom, že než konečně získáte praxi a můžete tak začít pracovat na plný úvazek uplyne mnoho času. To, že se snažíte zabezpečit své děti někdy ale nestačí, a tak Vám zbývá jediné. Požádat o pomoc stát. Každou chvíli přece slyšíte v televizi, jak stát pomáhá matkám samoživitelkám i ostatním lidem, kteří potřebují pomoc. Můžete prý požádat o přídavky na děti, příspěvek na bydlení i o hmotnou nouzi.

 • Číst dále - zobrazit celý článek

  Dokonce je zde prý možnost požádat i o příspěvek na pračku, aby Vám děti nechodily špinavé, nebo i o jiné věci, které jsou potřeba v každé domácnosti. Ano, je tady ta možnost, ale jen pro někoho. Pokud totiž dostanete dům od svých rodičů, abyste měla kde bydlet s dětmi po rozvodu, nemáte od státu na některé dávky vůbec nárok. Dokonce se může stát, že nemáte nárok ani na výživné na děti. Jedním z důvodů a rad soudce může být i to, že pokud totiž vlastníte majetek, tak zvažte možnost jeho pronájmu nebo prodeje, aby byl výhodný, a nebudete tak potřebovat ani výživné. Radu, kde poté máte bydlet s dětmi, již nedostanete. Z toho tedy vyplývá, že i když máte dům, tak běžte bydlet pod most nebo si najděte nějaký jiný a výhodný pronájem. To je v dnešní době myšlení soudců, co? A ani se nestydí napsat tento nápad na pronájem do rozsudku a zamítnout tak možnost dostat výživné na děti a vše nechají na Vás. Bonbónkem pak v rozsudku je i to, že si vyžádají příjem babičky z matčiny strany a bez jejího souhlasu výši důchodu napíší do rozsudku s tím, že může vnoučata také živit.

  A co otec, i když si děti tzv. udělal, je zproštěn povinností a spíše ho soudy litují. Někdy se tedy člověk diví kam na tyto nápady soudci chodí, je to v zákoníku nebo je to učí ve škole? S dalším nápadem jak ušetřit státní peníze přišel i úřad, kde můžete požádat o hmotnou nouzi. Po příchodu Vás zavalí hromadou žádostí, které musíte vyplnit a doložit k nim neskutečně mnoho dokladů o tom jak a proč jste přišli k majetku, výplatnice a potvrzení příjmu od zaměstnavatele, kolik máte na účtu peněz, rodné listy dětí, jestli jste je neukradli, i když jim k tomu přidáte rozsudky o svěření dětí do péče a o výživném aj. Leckdy musíte na úřad i několikrát než jim už doklady stačí a poté musíte čekat na odpověď.

  Nakonec se po 2 měsících dozvíte, že nemáte na nic nárok, protože jste si vydělávali dost, i když nyní nemáte žádný příjem a dokonce dalším důvodem, proč je žádost zamítnuta je to, že jste prý nepustili pracovnice úřadu do domu na kontrolu, o které jste vůbec nevěděli, že nějaká kontrola má být u Vás provedena a proč. Když se pak odvoláte, tak čekáte dalšího půl roku na prošetření s rozhodnutím, že tato dávka nemůže být vyplacena zpětně. A nejvíc Vás dorazí zpráva, že Váš soused nikdy žádnou kontrolu neměl, vydělává na černo a dávky od státu dostává.

  Matky samoživitelky mají v současné době opravdu těžký život. Není tedy divu, že raději žijí ve vztahu, který nemá budoucnost, a nechají si vše od protějšku líbit, než aby bojovaly s úřady a každý den tak sváděli boj o přežití. Ženy, které se do tohoto boje pustí, mají můj obdiv a držím jim pěsti.

  Jaký mají život matky samoživitelky - Sublook.cz
  Co říkáte na tento článek? Napište svůj názor »

  Ohodnoťte článek

  Nakupte si, ale plaťte předem
  3.8.2015
  Výroba malých Jágrů a Backhamů
  31.7.2015
  Rodičovská dovolená: Práce pro muže nebo pro ženu?
  30.07.2015
  Samoživitelka se 6letým dítětem
  23.07.2015
  Jste princezny nebo na to kašlete?
  21.07.2015
  Neustálá oprava silnic a dálnic
  21.07.2015
  Šmejdi a MLM
  17.07.2015
  Žití na dluh
  16.07.2015
  Nebezpečí při cyklistických výletech s dětmi
  14.08.2015
  Když se učitelka setká se spratkem
  18.08.2015
  Starosti rodičů a chování dětí na výstavách a prohlídkách
  15.07.2015
  Běžný den maminky na rodičovské dovolené s dvouletým dítětem
  15.07.2015
  Následky lásky ve vztahu nadřízená podřízený
  14.07.2015
  Hurá na seno, ale pozor na levárny
  12.07.2015
  Jaké to je pracovat v call centru
  10.07.2015
  S věkem (a když máte rodinu) je přirozené tloustnout
  10.07.2015
  První rok na rodičovské dovolené
  07.07.2015
  Loupeže afrických exponátů
  06.07.2015
  Jaký mají život matky samoživitelky
  08.07.2015
  Porod
  07.07.2015
  Češi z pohledu finančních společností
  07.07.2015
  O nebezpečí free wifi nejen v restauraci
  18.08.2015
  Miloš Zeman a pohled na jeho politiku
  08.07.2015

  -->
  © 2015 SUBLOOK Všechna práva vyhrazena.
  Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu provozovatele zakázáno.