Úvod Archív článků

Češi z pohledu finančních společností

07.07.2015

Žijeme v době, která je přehlcená nabídkou. Neustále nás bombardují z různých médií tím, že pokud si toto nebo tamto nekoupíme, bude se nám žít hůře než těm, kteří zázračný produkt koupí. V rámci této mediální okupace nám také různé společností říkají, že je skvělé, žít za peníze, které jsme ještě nevydělali. V médiích stále zní, žijte na dluh, je to v pořádku, každý to dělá. Proto je to velmi těžké s výběrem, pokud se rozhodneme použít některý finanční nástroj.

Je třeba si uvědomit, že všechny finanční instituce na nás chtějí především vydělat. Další problém je v tom, že ve finanční sféře je opravdu mnoho informací, které se navíc neustále mění. Často ani samotní zaměstnanci ve finančním sektoru, nevědí všechny informace. Nebo nezachytili změny. A tak i když narazíte na někoho kdo je opravdu poctivý, a bude se snažit pro Vás odvést zodpovědnou práci, nemusí to nakonec dopadnout dobře.

 • Číst dále - zobrazit celý článek

  Také je dobré vědět, v jaké situaci jsou vlastně tito agenti. Z velké většiny, tito lidé nemají žádný fixní plat, mají pouze provize a pracují na živnostenský list. Navíc dost často ručí za úspěch probíhající smlouvy. Znamená to, že ve chvíli kdy se nějaké společnosti upíšete, nemůžete jen tak z toho ven, a zároveň pokud ze smlouvy odejdete, Váš agent musí vracet provizi, kterou za uskutečněnou smlouvu obdržel. Občas se lidé diví, proč agenti vypadají jako šedivé stíny. No, mají těžký život. A když má někdo těžký život, hledá cestičky jak ho mít o trochu lehčí. Aby se tito lidé byli schopni uživit, musí nastavit jiný způsob vztahů s lidmi. Velmi známá metoda jsou horké kontakty. Tak se říká kontaktům, které jsou z okruhu přátel, rodiny a známých. Bohužel pokud agent nemá perfektně nastudované materiály a těch je opravdu mnoho, může si udělat špatné vztahy i v rodině.

  Obchodní metody jsou různé ale bohužel v sektoru „agentů“ se používá mimo jiné tak zvaná metoda strachu. Jsou to ty nejnižší metody obchodu. Jsou to různé životní příběhy, které agenti vypráví. Nezastaví se v tomto způsobu komunikace, ani když jde o děti. Příběhy kdy dítě onemocnělo, a rodina neměla finance na léčbu a tak se musela dívat, jak jejich dítě umírá. Nebo příběhy kdy dítě zemřelo a vědomí že by člověk řešil finance? Tyto myšlenky jsou samozřejmě ty nejčernější. Může se Vám také stát, že uklouznete na schodech a už se nikdy nepohnete a budete potřebovat finanční polštář. Tyto příběhy se ale až na skoro profesionální úrovni školí. Školení v těchto oborech je opravdu „nejlepší“ pro absolventy. Jsou to totiž mladí lidé, které lze vyškolit v nelítostné stroje, které nemají „dobrý styl“ obchodníků, ale dravost žraloků. Bohužel pak se může stát, že tito lidé jsou tak úspěšní, že zaslechnete vyprávění, kdy prodali babičce produkt, který zabezpečí jejich vnoučata. Stará paní měla skvělou motivaci, ale už jí nikdo neřekl, že aby to mělo smysl, musí platit relativně vysokou částku. A nejhorší případ je když se ve finále na stará kolena dáma s dobrými úmysly zadluží.

  Možná teď kroutíte hlavou a říkáte si, že to přece musí každý hned vidět, a v rámci svých morálních hodnot, od tohoto způsobu obchodu hned upustit. Velké firmy jsou ale jako rodina. Pokud Vám mnoho lidí vypráví jak je to v pořádku a kolik peněz si člověk může vydělat, lidé ustupují ze svých standardů.

  Ale, bez ryb není rybář. Lidé, i když by člověk řekl, že jsou dospělý a zodpovědný se nechávají lovit. A bohužel občas velmi hloupým způsobem. Často si podklady ani pořádně nepřečtou, protože je to opravdu vždy hodně materiálu. Navíc některé věty jsou napsány velmi malým písmem. Lidé si neuvědomují, že si podklady mohou vzít domů, a vše si pozorně přečíst.

  Mnoho lidí také ve skutečnosti neví, co všechno mají. Existuje nesčetně příběhů, kdy lidé přišli téměř s igelitkou různých lejster. „Co máte tedy uzavřené?“ „Ani sám nevím, prosím podívejte se sami“ I když se to zdá, neuvěřitelné, přesně tito lidé tvoří ideální prostředí pro obchodní žraloky.

  Proto doporučuji, pokud se rozhodnete využít některé finanční instituce, buďte velmi pozorní a uvědomte si celou situaci. Vždycky porovnávejte a nikdy nic nepodepisujte narychlo.

  Češi z pohledu finančních společností - Sublook.cz
  Co říkáte na tento článek? Napište svůj názor »

  Ohodnoťte článek

  Nakupte si, ale plaťte předem
  3.8.2015
  Výroba malých Jágrů a Backhamů
  31.7.2015
  Rodičovská dovolená: Práce pro muže nebo pro ženu?
  30.07.2015
  Samoživitelka se 6letým dítětem
  23.07.2015
  Jste princezny nebo na to kašlete?
  21.07.2015
  Neustálá oprava silnic a dálnic
  21.07.2015
  Šmejdi a MLM
  17.07.2015
  Žití na dluh
  16.07.2015
  Nebezpečí při cyklistických výletech s dětmi
  14.08.2015
  Když se učitelka setká se spratkem
  18.08.2015
  Starosti rodičů a chování dětí na výstavách a prohlídkách
  15.07.2015
  Běžný den maminky na rodičovské dovolené s dvouletým dítětem
  15.07.2015
  Následky lásky ve vztahu nadřízená podřízený
  14.07.2015
  Hurá na seno, ale pozor na levárny
  12.07.2015
  Jaké to je pracovat v call centru
  10.07.2015
  S věkem (a když máte rodinu) je přirozené tloustnout
  10.07.2015
  První rok na rodičovské dovolené
  07.07.2015
  Loupeže afrických exponátů
  06.07.2015
  Jaký mají život matky samoživitelky
  08.07.2015
  Porod
  07.07.2015
  Češi z pohledu finančních společností
  07.07.2015
  O nebezpečí free wifi nejen v restauraci
  18.08.2015
  Miloš Zeman a pohled na jeho politiku
  08.07.2015

  -->
  © 2015 SUBLOOK Všechna práva vyhrazena.
  Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu provozovatele zakázáno.