Úvod Archív článků

Žití na dluh

16.07.2015

Žijeme v době, která bohužel vyžaduje, aby mnoho z nás žilo na dluh. Stát nechce pomáhat matkám na rodičovské dovolené, práce moc není, a když už je tak je mizerně placená. Každý člověk má svůj sen se třeba někam podívat. Jet jednou na dovolenou. Bohužel toto se mu nemůže splnit, pokud si bude z výplaty šetřit. Průměrný plat je údajně zhruba 27000. Když si každý odečteme náklady na bydlení (ať už hypotéku nebo podnájem) tak nám zůstane asi polovina tohoto platu. Pak je potřeba také aby každý nějakým způsobem přežil. Tj. potraviny. Bohužel i ty se cenově neustále zvedají a tak mnohým lidem nakonec nezbyde nic jiného než se spokojit s tím, že si bude odkládat měsíčně pár korun a bude doufat v to, že se jednou na dovolenou dostane.

Pak je zde druhá možnost, kterou využívá stále více lidí, a to jsou půjčky. Žití na dluh se v poslední době stalo velkým trendem a stále více společností na tom dokáže vydělat.

 • Číst dále - zobrazit celý článek

  Na půjčkách se dá vydělat hned 2 způsoby.

  Buď parazitovat na tom, že lidé, kteří půjčku potřebují, jsou mnohdy ve složité životní situaci a tak přistoupí na jakékoliv podmínky (ať už se jedná o vysoké úroky nebo dokonce zastavení majetku) aby dostali půjčku, kterou třeba zrovna teď potřebují. Bohužel tato vrstva lidí mnohdy končí ve spárech exekutorů, kteří nemají většinou slitování s nikým a jsou schopni zabavit vše, na co přijdou. Nabízejí pak ale další možnost a to vše do určité doby zaplatit. Pak bude vše v pořádku. A tak tento dlužník jde k jiné společnosti a zkusí požádat opět o půjčku. Když půjde do banky požádat o půjčku tak v mnoha případech je nemožné, když máte exekuci od banky nějakou půjčku dostat. Takový klient se pak musí uchýlit k druhému trendu půjček a to jsou nebankovní půjčky. Nebankovní půjčky jsou z pohledu klientů v mnoha ohledech vstřícnější a tak třeba nemají problém poskytnout.

  Bohužel v tomto nastává druhý problém a to jest malá písmenka. Takové smlouvy jsou většinou i udělané tak aby klienta znevýhodnily či ho uvrtali do opravdu nevýhodných podmínek. Bohužel i toto je v dnešní době reálné a hlavně smutné. Společnosti, které parazitují na tom, že se ne každému člověku chce číst vše, co je napsáno malým písmenem. Paradox na tom všem ale je, že právě nejdůležitější informace jsou právě obsaženy v textu s malým písmem.

  Na půjčkách se dá ale také vydělat druhým způsobem.

  Na trhu konkrétně s nebankovními půjčkami jsou společnosti, které nabízejí nebankovní půjčky ale s tím, že nalákají klienta na skvělé podmínky, které nejsou schopni nikdy dodržet a hlavně podmínky, které jsou tak zajímavé, že je zkusí využít každý, kdo potřebuje půjčku. Z pravidla to bývá tak, že se nabídne půjčka s nízkým úrokem, který není jiná společnost nabídnout. Díky tomu pak získají klienta, který je schopen přistoupit na jakékoliv podmínky. Mnohdy se pak stane, že tato společnost požaduje od klienta nějaký poplatek za to, že mu půjčku zajistí. Klient mnohdy, i když nerad přistoupí na schůzku s obchodním zástupcem společnosti, která mu slíbila, že mu zařídí půjčku (což už to je zvláštní, protože v nabídce bylo, že půjčky nabízejí a tudíž poskytují) a pročte si smlouvu, kterou mu obchodní zástupce předloží.

  V 90 % se ale stává, že smlouva je příkazní a tak není sebemenší pochyb o tom, že jediné co společnost pro klienta udělá je to, že ho zbaví peněz, které jim při podpisu této smlouvy předá. Obchodní zástupce i přes to, že v mnoha případech ví, o jaký druh smlouvy se jedná, celou dobu na schůzce tvrdí klientovy, že se jedná o úvěrovou smlouvu a peníze mu přijdou v hrozně krátké době. Postupuje tak aby klient vše podepsal a obchodní zástupce mohl odejít s penězi, které předá společnosti a ta mu dá za tuto činnost odměnu. Zpravidla už z vybrané částky.

  Bohužel žijeme v době, která vyžaduje většinou, aby si lidé pořizovali, co potřebují na dluh. Evidentně je život na dluh trendem a hlavně nutností.

  Když se na toto podíváme trochu ze široka tak si uvědomíme, že tyto společnosti na finančním trhu budou neustále a vždy se najde nějaký klient, který bude potřebovat půjčku a ochotně zaplatí za to, aby dostal půjčku. I přes to, že v médiích nás denně upozorňují na to, aby se neplatilo nic za zprostředkování půjčky.

  Proč jsou vlastně nebankovní půjčky na trhu? O tom bude další článek.

  Žití na dluh - Sublook.cz
  Co říkáte na tento článek? Napište svůj názor »

  Ohodnoťte článek

  Nakupte si, ale plaťte předem
  3.8.2015
  Výroba malých Jágrů a Backhamů
  31.7.2015
  Rodičovská dovolená: Práce pro muže nebo pro ženu?
  30.07.2015
  Samoživitelka se 6letým dítětem
  23.07.2015
  Jste princezny nebo na to kašlete?
  21.07.2015
  Neustálá oprava silnic a dálnic
  21.07.2015
  Šmejdi a MLM
  17.07.2015
  Žití na dluh
  16.07.2015
  Nebezpečí při cyklistických výletech s dětmi
  14.08.2015
  Když se učitelka setká se spratkem
  18.08.2015
  Starosti rodičů a chování dětí na výstavách a prohlídkách
  15.07.2015
  Běžný den maminky na rodičovské dovolené s dvouletým dítětem
  15.07.2015
  Následky lásky ve vztahu nadřízená podřízený
  14.07.2015
  Hurá na seno, ale pozor na levárny
  12.07.2015
  Jaké to je pracovat v call centru
  10.07.2015
  S věkem (a když máte rodinu) je přirozené tloustnout
  10.07.2015
  První rok na rodičovské dovolené
  07.07.2015
  Loupeže afrických exponátů
  06.07.2015
  Jaký mají život matky samoživitelky
  08.07.2015
  Porod
  07.07.2015
  Češi z pohledu finančních společností
  07.07.2015
  O nebezpečí free wifi nejen v restauraci
  18.08.2015
  Miloš Zeman a pohled na jeho politiku
  08.07.2015

  -->
  © 2015 SUBLOOK Všechna práva vyhrazena.
  Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu provozovatele zakázáno.